Vlastnosti:

 

Všechny druhy Paulownií  jsou rychle rostoucí stromy. To je důvod, proč se některé z nich používají pro zalesňování,průmyslovou výrobu ze dřeva, biomasy, ethanolu, krmiv, papíru atd.

 

 

Paulownia je odolná vůči znečištěnému životnímu prostředí a dokáže tolerovat širokou škálu půdních typů,netoleruje kyselé půdy, рН by mělo být 5,2 a vyšší.

 

Svým rozsáhlým kořenovým systémem zabraňuje erozi půdy a obohacuje ji o dusík.Kořeny jsou vertikální, dosahující až 8 metrů.

Listy raší až po té, co odkvetou velké zvonkovité květy  zabarvené do různých odstínů. Je to opadavý strom, který dosahuje výšky přes 20 metrů.
Na rozdíl od některých rychlerostoucích stromů, které mají krátké délky života,se může zdravá Paulownia dožít  70-100 let.

Kořeny Paulownii sahají do hlubokých vrstev půdy s rozvinutými postranní kořeny.

 

Paulownia získavá velký zájem pro své environmentální vlastnosti a byla navrhnuta jako potenciální řešení problému globálního odlesňování (pionýrská rostlina).

Zvyšuje obsah organických látek degradované půdy, zpracováná a filtruje nečistoty prostřednictvím svého cévního systému  a emituje kyslík do atmosféry.

Není hostitelem nebo mezihostitelem závažnějších chorob nebo škůdců.

Používá se k zalesňování  v několika zemích, včetně Austrálie, Německa, Španělska, Portugalska, Číny, USA a jiných.